شبکه کردن 2 کامپیوتر در ویندوز 7

 
 
 

شبکه کردن 2 کامپیوتر در ویندوز 7

 
 

برای شبکه کردن دو کامپیوتر از طریق  کابل شبکه ابتدا باید چک کنیم که هر دو کامپیوتر پورت lan داشته باشند و درایور مربوط به آن نصب باشد.

پورت Lan

 سپس با کابل کراس دو کامپیوتر را به هم متصل می کنیم.(یک طرف کابل به پورت lan کامپیوتر اول و طرف دیگر آن به پورت lan  کامپیوتر دوم)

روی My Computer کلیک راست کرده گزینه properties را انتخاب می کنیم و سپس در قسمت Computer Name   روی گزینه Change Setting  کلیک می کنیم که پنجره ای به صورت زیر باز می شود.

با انتخاب گزینه change پنجره ای باز می شود که اسم کامپیوتر وWorkgroup را می توانیم تعریف کنیم.

باید توجه داشته باشیم که اسم دو کامپیوتر با هم متفاوت باشد ولی WorkGroup  آنها باید با هم یکسان باشد.

به طور مثال اسم  کامپیوتر اول را COMP1 و اسم کامپیوتر دوم را COMP2 قرار می دهیم و اسم  workgroup هر دو را همان  work group  قرار می دهیم. بعد از انجام این تنظیمات کامپیوتر نیاز دارد یکبار restart  شود.

 

 
 

در این مرحله IP  هر دو کامپیوتر را باید تنظیم کنیم. برای این کار  Network & Sharing  را از Control Panel  انتخاب میکنیم و سپس روی Local Area Connection  کلیک میکنیم که پنجره ای به صورت زیر باز می شود:

               

گزینه Properties  را انتخاب می کنیم و قسمت Internet Protocol Ver4    را انتخاب کرده و دوباره  properties را انتخاب می کنیم . سپس IP Address  را به صورت زیر وارد میکنیم .که به طور مثال در کامپیوتر اول IP را 192.168.1.10 قرار می دهیم و در کامپیوتر دوم 192.168.1.20 قرار می دهیم.

 

با انجام این مراحل می توانیم با به اشتراک گذاشتن اطلاعات هر کدام ازکامپیوترها ، کامپیوتر دیگر هم از آن استفاده کند وحتی میتوانند در صورت داشتن پرینتر، هر دو کامپیوتر از آن استفاده کنند. 

 

 
 
نظرات درباره این مطلب
 
 
نام
پست الکترونیک
نظر
 
CAPTCHA Image
 
saeed
عااااااااااااااللللییی بودددد
<<پاسخ به این نظر
00:19 15 مرداد 92
plus  7  
min   0
09308143142 محمد
سلام داداش من هر کاری میکنم نمیشه وقتی که ای پی ها رو میزنم اینترنت قطع میشه تو رو خدا یکا ری بکن سعید جا به من هم بگو اس بده این شمارمه ممنون دادا جبران میکنم
20:07 02 بهمن 92
plus  2  
min   0
DOZD
داداش همه رو فهمیدم فقط مرحله دوم یکمی سخت تر بود
<<پاسخ به این نظر
12:07 24 تير 93
plus  0  
min   0
مطالب مرتبط